• اصفهان ، اصفهان

بیوگرافی


انجمن خیریه ام.اس در سال 1381 به همت عده ای از متخصصان مغز و اعصاب، با حضور جمعی از نیکوکاران استان با هدف ارائه خدمات درمانی، آموزشی، فرهنگی به بیماران ام اس تاسیس شد.


این انجمن با عضویت 9 نفر در قالب اعضا هیأت مدیره و عضویت 30 نفر در قالب اعضاء هیأت امنا با استفاده و بهره وری از دانش و تجارب پزشکان، متخصصان و کارشناسان همچنین با حضور جمعی از اعضا هیأت علمی دانشگاه که عضو هیأت مدیره و امنا عضو انجمن هستند، توانسته به بسیاری از اهداف اساسنامه دست پیدا کند.


نزدیک به 5 هزار نفر بیمار مبتلا به ام اس در استان اصفهان، عضو این انجمن هستند که 500 نفر از آنها خدمت مددکاری دریافت می کنند. این بیماری زنان را بیشتر از مردان گرفتار می نماید بیش از 3 هزار و 800 زن و 1400 مرد عضو این خیریه هستند. 


یکی از مهمترین فعالیت های این انجمن، ترغیب و هدایت شرکت های دارویی جهت تولید داروهای ام اس است و ایران در حال حاضر تنها کشور دنیا است که تمامی داروهای ام اس را تولید می کند.


انجمن خیریه ام اس، اقدام به تأسیس مرکز آموزشی - درمانی امام جعفر صادق(ع) جهت رفاه حال بیماران این منطقه و سایر شهرستان های همجوار واقع در گلدشت نجف آباد کرده است تا با فراهم نمودن مرکزی نزدیک تر، برای بیماران مبتلا به ام اس شرایط مساعدتری را فراهم نماید. این مرکز در سال 1385 با همت و اهدای زمین حاج احمد صنایع تأسیس شد. تزریق داروهای اینترفرون، دائر نمودن کلاس های ورزشی و یوگا، امکان استفاده از دستگاه های ورزشی گوناگون جهت توانبخشی به بیماران با نظارت کارشناسان، ویزیت رایگان توسط پزشک به صورت هفتگی.


یکی دیگر از اقدامات انجمن خیریه ام اس اصفهان، احداث مرکز تحقیقاتی، پژوهشی و درمانی ام اس است که بر روی زمین اهدایی زنده یاد مرحوم حاج سیدمحمد بحرینیان به متراژ 986 متر مربع واقع در خیابان شهید باهنر بنا شده است.


سلامتی، موهبتی که برخی به دلایل مختلف از آن محروم هستند اما این واقعیتی که باید آن را پذیرفت و یقین داشت با وجود بیماری ام اس هم می توان شاد زندگی کرد و تنها اگر کمی نگاه خود را به زندگی تغییر دهیم ما می توانیم به ام اس غلبه کنیم. ضریب کیفیت زندگی در بیماران مبتلا به بیماری ما اس که بخش زیادی از آن را زنان تشکیل می دهند با اهدای آرامش و حمایت خیران در انجمن خیریه ام اس محقق خواهد شد.


دوره نشست های سالانه انجمن های ام اس هر شش ماه یکبار در ایران برگزار می شود و اکنون دومین دوره برگزاری این نشست ها در استان اصفهان است.


آمار ام‌اس در کشور روزانه افزایش پیدا می کند و تمامی مسئولان انجمن‌های ام‌اس بر این امر واقف هستند که آمار مبتلایان به ام‌اس در کل کشور افزایش یافته است.


مرکز جامع ام‌اس اصفهان اولین و جامع‌ترین مرکز ام‌اس ایران است. این مرکز دارای چهار طبقه است که طبقه اول آن مربوط به کلینیک‌ها و داروخانه است و در طبقه دوم درمانگاه‌های بازتوانی و انواع وسایل توان بخشی قرار دارد.


بخش تحقیقات شامل آزمایشگاه‌های مخصوص کارهای تحقیقاتی مربوط به طبقه سوم و طبقه چهارم به انجمن ام‌اس و کلاس‌های آموزشی و برگزاری سمینار اختصاص داده شده است.


با پیشرفت بیماری، مبتلایان و بیماران ام اس نیازمند مرکزی جامع هستند که علاوه بر درمان تمامی نیازهای آنها پاسخ داده شود.


در مرکز جامع به تمام خواسته‌های بیماران شامل درمان و مسائل روان شناختی، روان پزشکی، دارویی، پرستاری و مراقبت‌های خاص از نظر مسائل اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و اقتصادی پاسخ داده می شود.

موردی یافت نشد.
آقای  ترابی

آقای ترابی

جنسیت : مرد

مشاهده پروفایل
موردی یافت نشد.
تامین اجتماعی

تامین اجتماعی

آذر ( روز های تعطیل : 5 آذر , 12 آذر , 19 آذر , 26 آذر )

دی ( روز های تعطیل : 3 دی , 10 دی , 16 دی , 17 دی , 24 دی )

بهمن ( روز های تعطیل : 1 بهمن , 8 بهمن , 15 بهمن , 22 بهمن , 26 بهمن , 29 بهمن )

اسفند ( روز های تعطیل : 6 اسفند , 10 اسفند , 13 اسفند , 20 اسفند , 27 اسفند , 29 اسفند )

موردی یافت نشد.
موردی یافت نشد.